(תמונה: William Stadtwald Demchick \ ויקימדיה קומונס)

עמיתת קאמרה 2020-2021 באוניברסיטה העברית, מיכל עמר

כפי שדווח בג׳רוזלם פוסט, בחודש ינואר האחרון התקיים אירוע ׳שנת ההתנגדות לנורמליזציה עם ישראל׳. האירוע, כשמו כן הוא, עסק בהתנגדות למדינות ערב אשר ערכו נורמליזציה עם ישראל במסגרת הסכמי אברהם. האירוע אורגן על ידי ׳הקמפיין הגלובלי למען שיבה לפלסטין׳, קולקטיב של למעלה משישים קבוצות התומכות בתנועת ה-BDS (חרם, משיכת השקעות וסנקציות).

מסביב לעולם, תומכי BDS בקמפוסים מציגים בחוסר כנות את התנועה כמחאה לא אלימה. אולם האירוע המדובר הסיר לחלוטין את מסכת השקרים שלהם. באירוע הזה, הקולקטיב שיתף פעולה עם ארגוני טרור כגון חמאס, עם הג׳יהאד האסלאמי הפלסטיני ואף עם ראש הפרלמנט האיראני. זאת כאשר הכול התקיים בפייסבוק לייב ובערוץ התקשורת הלבנוני ופרוחיזבאללה, אל מיאדין, אשר בו-זמנית הקרין את האירועים מטהרן ומעזה זה לצד זה. לכל הפחות, שיתוף פעולה זה מעיד על הצטלבות מסוימת של מטרות.

לחלק מהקבוצות ב׳קמפיין הגלובלי׳ יש קשרים עם ארגוני טרור, והן עוזרות להם באמצעות פעילויות דה-לגיטימציה שונות נגד ישראל ובאמצעות סיוע בהקמת קבוצות נוספות. כך, הקבוצות הללו גדלות ומתרחבות לעוד ועוד אוניברסיטאות בארה״ב.

כמו כן, האירוע בינואר הוכיח כי ׳הקמפיין הגלובלי׳ משתף פעולה לא רק עם חברי הקולקטיב וארגוני טרור, אלא גם עם ממשלת איראן עצמה, אשר שוקדת משנת 1979 על פצצה גרעינית כשמטרתה המוצהרת היא השמדת מדינת ישראל. אמנם אירוע זה מעיד על שיתוף פעולה חדש בין קבוצות אלו לאיראן, אך יש לציין כי קבוצות אלו פעילות כבר שנים רבות בתוך שטחי איראן עצמה.

אחד הארגונים שלקחו חלק באירוע היה רשת הקהילה הפלסטינית בארה״ב (USPCN). רשת זו היא בעלת השפעה אדירה בקרב קבוצות אנטי-ציוניות בקמפוסים השונים. בשנת 2010 היא עזרה להקים את ארגון ׳סטודנטים למען צדק בפלסטין׳ הלאומי (NSJP), שמתאם בין סניפי הארגון שקיימים היום בלמעלה מ-200 קמפוסים שונים. בנוסף, ל-USPCN ישנה ועדת סטודנטים משלה שמתאמת בין ארגוני סטודנטים ברחבי ארה״ב.

ארגון נוסף שלקח חלק באירוע הוא סמידון (רשת הסולידריות של אסירים פלסטינים), אשר היה פעיל ביותר בהפגנות ׳יום הזעם׳ ו׳ימי ההתנגדות׳. הפגנות אלו סחפו את אמריקה בקיץ האחרון, והרבה מהן עסקו באלימות המשטרתית נגד האוכלוסייה האפרו-אמריקנית. סמידון תיבל את ההפגנות בהאשמות לפיהן ישראל מלמדת את שוטרי ארה״ב לפעול נגד האוכלוסייה האפרו-אמריקנית בצורה גזענית, ובחודש פברואר הוכרז כארגון טרור על ידי ממשלת ישראל עקב הקשר ההדוק שלו עם החזית העממית לשחרור פלסטין. יש לציין שבימים אלו הקשרים בין החזית העממית לבין איראן הולכים ומעמיקים.

אם כל זה אינו מספיק, גם הליגה הבינלאומית למאבקים עממיים (ILPS) נטלה חלק באירוע. הליגה, שלכאורה נלחמת נגד אימפריאליזם ולמען הדמוקרטיה, נוסדה על ידי ארגונים שכוללים בין היתר, את תנועת הנוער הפלסטינית (PYM). תנועה זו, אשר פועלת בעיקר עם בני נוער בארה״ב וקנדה, מהללת מחבלים ומארגנת כנסים באוניברסיטאות ומחאות במסגרת קמפיין ׳ימי ההתנגדות׳ של סמידון. ה-ILPS ותנועת הנוער הפלסטינית מנהלים יחד אירועים גם בימי הקורונה.

אין מנוס מלהסתכל למציאות העגומה הזו בעיניים, ולהבין כי על אף הנראות הצדקנית של הקבוצות הללו, מסתתרת כאן פצצה תודעתית מתקתקת אשר לא בוחלת בשום אמצעי על מנת לשטוף את מוחם של סטודנטים אמריקנים נגד ישראל, גם במחיר של שיתוף פעולה עם ארגוני טרור ועם מדינה בעלת כוונות הרסניות, כמו איראן. אירוע זה צריך להסיר כל ספק לגבי משימתם האמיתית של רבים מקבוצות ה-BDS: השמדת המדינה היהודית.

המצב הזה מדאיג מאוד, בהתחשב בכך שפצצה מתקתקת זו גדלה ומתרחבת לקמפוסים שונים, וכן חודרת לתודעתם של סטודנטים אמריקנים אשר עתידים לאייש תפקידי מפתח בממשל האמריקני.

פורסם במקור באתר: מידה

נכתבה על-ידי עמיתת קאמרה 2020-2021 באוניברסיטה העברית, מיכל עמר

arrow-rightArtboard 2arrowArtboard 1awardArtboard 3bookletArtboard 2brushArtboard 2buildingArtboard 2business-personArtboard 2calendarArtboard 2caret-downcheckArtboard 10checkArtboard 10clockArtboard 2closeArtboard 2crownArtboard 2documentArtboard 2down-arrowArtboard 2facebookArtboard 1gearArtboard 2heartArtboard 2homeArtboard 2instagramArtboard 1keyArtboard 2locationArtboard 2paperclipArtboard 1pencilArtboard 2personArtboard 1pictureArtboard 2pie-chartArtboard 2planeArtboard 2presentationArtboard 2searchArtboard 2speech-bubbleArtboard 1starArtboard 2street-signArtboard 2toolsArtboard 2trophyArtboard 1twitterArtboard 1youtubeArtboard 1